fizjoterapeuta, trener

Mateusz Goczał

w czym mogę Ci pomóc?

powrót do sportu po
kontuzji lub operacji

Rekonstrukcje więzadeł, szycie łąkotek, zapalenia ścięgien, naderwania i urazy mięśni, złamania, skręcenia i wszystkie dolegliwości, które staną na Twojej drodze do sportowych celów.

bóle kręgosłupa
i stawów

Dyskopatia, zespół mięśnia gruszkowatego, zmiany zwyrodnieniowe, napięciowe bóle głowy, bruksizm i inne dolegliwości XXI wieku, z którymi zmagamy się na co dzień.

trening dopasowany do twoich potrzeb i możliwości

Mądrze zaplanowana aktywność fizyczna to najpotężniejsze narzędzie w rękach fizjoterapeuty i trenera. Nie zawaham się go użyć, nawet jeśli Twoja historia choroby i przebyte kontuzje to temat na dłuższą rozmowę.

o mnie

Skończyłem studia z na kierunku Fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Już w trakcie studiów zacząłem dokształcać się uczestnicząc w wielu szkoleniach, warsztatach i kursach z terapii manualnej, treningu, osteopatii, igłoterapii i diagnostyki USG oraz fizjoterapii stomatologicznej. Wiedza z wielu dziedzin fizjoterapii pozwala mi efektywniej diagnozować dolegliwości pacjentów i prowadzić skuteczną rehabilitację.
Od kilku lat sam dzielę się wiedzą ze studentami i młodymi fizjoterapeutami pracując jako szkoleniowiec, co sprawia mi ogromną frajdę i satysfakcję. Poza pracą w gabinecie rozwijam projekt szkoleniowy MoveMed, gdzie przygotowuje szkolenia, podcasty, ebooki i webinary z zakresu fizjoterapii, treningu i zdrowego stylu życia.

Jako fizjoterapeuta specjalizuję się w terapii kontuzji sportowych i ortopedycznych. Staram się śledzić najnowsze doniesienia naukowe i pracować w duchu Evidence Based Practice.
W pracy zawodowej łączę kompetencje fizjoterapeuty i trenera. Pomagam nie tylko wrócić do normalnego funkcjonowania po kontuzji, ale też zwiększać ogólną sprawność swoich pacjentów i podopiecznych.

Pomagam w przygotowaniu motorycznym w sportach wytrzymałościowych. Jestem wielkim fanem biegania i chciałbym żeby każdy biegacz, kolarz czy triathlonista poza świetną wytrzymałością miał również odpowiednią sprawność ogólnorozwojową co może przyczynić się do zmniejszenia ilości kontuzji i przeciążeń oraz usprawnić proces treningowy.

Od zawsze interesował mnie sport i łapałem się każdej możliwej dyscypliny od siatkówki i piłki nożnej po biegi długodystansowe, windsurfing, narciarstwo czy tenis. Uważam, że ruch to sposób na rozwiązanie lub profilaktykę wielu problemów zdrowotnych oraz poprawę samopoczucia.