Psychologia Łódź
PSYCHOLOGIA - ŁÓDŹ
PSYCHOLOGIA to dziedzina, która ma na celu dawać wsparcie w osiąganiu lepszej jakości życia i rozwiązywaniu trudności życiowych. Psychologia bada wpływ czynników zewnętrznych i interakcji na zachowanie oraz psychikę osoby, pomaga zrozumieć własne problemy i mechanizmy, które są u ich podstawy.
W naszym zespole znajdziesz psychologa specjalizującego się w radzeniu sobie ze stresem, zaburzeniach nastroju, wzmacnianiu zasobów osobistych, radzeniu sobie z trudnymi emocjami, wprowadzaniu ważnych zmian życiowych – w tym poszukiwaniu motywacji do zmiany i sposobów aby w niej wytrwać, rozwoju umiejętności społecznych.
PSYCHOLODZY - ŁÓDŹ
Nasz personel
Edyta Jędrzejewska
Edyta Jędrzejewska
DIALOG MOTYWUJĄCY
Dialog motywujący to oparty o współpracę styl prowadzenia rozmowy, służący umocnieniu
u osoby jej własnej motywacji i zobowiązania do zmiany. Dialog motywujący polega na oddziaływaniu terapeutycznym, które wzmacnia w pacjencie jego zaangażowanie w leczenie i wprowadzanie istotnych zmian w życiu.
Dialog motywujący znajduje zastosowanie przede wszystkim w długotrwałych i trudnych do zmiany problemach, zmianach szkodliwych nawyków, przy wprowadzaniu trwałych zachowań prozdrowotnych, w leczeniu pacjentów z różnymi dolegliwościami somatycznymi czy w trakcie rehabilitacji osób z urazami lub chorobami narządów ruchu.
Dialog motywujący znajduje zastosowanie także w przypadku tzw. trudnych klientów, u których dotychczasowe interwencje niejednokrotnie wywoływały niechęć i opór. Początki tego stylu rozmowy wywodzą się z terapii uzależnień od alkoholu, jednak szybko okazało się, że jest wiele innych, szkodliwych nawyków, z którymi można „walczyć” korzystając z właściwości terapeutycznych DM.
Dzięki zastosowaniu dialogu motywującego wprowadzone zmiany dają trwałe efekty, dając przy tym pacjentowi poczucie sprawczości i autonomię w podejmowaniu decyzji.
KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE
Są takie chwile kiedy czujemy, że po prostu nie radzimy sobie z tym co nam się przydarza, nie potrafimy poradzić sobie w konstruktywny sposób z emocjami, które odczuwamy. Pojawiają się w głowie myśli takie jak: “ta sytuacja mnie przerasta”, “już nie mogę tak dalej” itp. Chociaż nie ma uniwersalnych wskaźników, każdy człowiek radzi sobie inaczej w trudnych sytuacjach, to poczucie że “nie radzę sobie” to bardzo dobry drogowskaz, aby skorzystać z konsultacji psychologicznej.
Tematy najczęściej poruszane podczas konsultacji dotyczą:
- długotrwałego niepokoju
- trudności w odczuwaniu radości
- poczucia bezsilności, które może świadczyć o przeżywanym kryzysie
- problemów ze snem
- trudności z wykonywaniem prostych zadań, brak motywacji do działania
- zmienności nastroju
- problemów w związku
- cierpienia po stracie bliskiej osoby
Pierwsze spotkanie zwykle stanowi wstęp do kolejnych wizyt, zbieramy wtedy niezbędne informacje dotyczące problemu z którym się zgłaszasz, aby móc zaproponować plan dalszej współpracy. Podczas wizyty nie musisz się obawiać oceny czy krytyki, psycholog jest osobą bezstronną, która stara się wesprzeć cię w radzeniu sobie z trudnością, zapewniając przy tym bezpieczną atmosferę, pełną empatii. Psycholog musi przestrzegać tajemnicy zawodowej co oznacza, że wszystko co powiesz podczas wizyty pozostaje poufne.
Podczas konsultacji poszukujemy przyczyny odczuwanego dyskomfortu, staramy się spojrzeć na doświadczane problemy z innej perspektywy, nauczyć się nowych strategii radzenia sobie z trudnościami, modyfikujemy dotychczasowe przekonania, które nie były wspierające.