Fizjoterapia Łódź
FIZJOTERAPIA - ŁÓDŹ
FIZJOTERAPIA to dziedzina medycyny, której zadaniem jest usprawnianie działania ludzkiego ciała. Poprzez diagnostykę narządu ruchu i odpowiednio dobrane zabiegi manualne i terapię ruchową poprawia funkcjonowanie i regenerację uszkodzonych lub przeciążonych tkanek.
W naszym zespole znajdziesz fizjoterapeutów specjalizujących się w terapii manualnej, terapii wisceralnej, fizjoterapii sportowej, fizjoterapii stomatologicznej, rehabilitacji pooperacyjnej, fizjoterapii neurologicznej, fizjoterapii ortopedycznej, terapii blizn, zwalczaniu bólu, osteopatii, fizjoterapii dziecięcej i fizjoterapii uroginekologicznej.
FIZJOTERAPEUCI - ŁÓDŹ
Nasz personel
Mateusz Goczał
Mateusz Goczał
Michał Dzięcielewski
Michał Dzięcielewski
Zuzanna Kowalska
TERAPIA MANUALNA
Terapia manualna to dział fizjoterapii oparty o techniki wykonywane manualnie.
Terapię manualną wykonuje się w celu poprawy ruchomości stawów, zmniejszenia napięcia mięśniowego i bólu. Obejmuje między innymi mobilizacje i manipulacje stawów, techniki mięśniowo-powięziowe, terapię punktów spustowych, techniki osteopatyczne i inne specjalistyczne metody.
Terapia manualna świetnie sprawdza się w ostrych bólach kręgosłupa, dyskopatii, rwie kulszowej, bólach mięśniowo-powięziowych, bólach stawów obwodowych. Terapia manualna umożliwia szybszy powrót do aktywności fizycznej po urazach, kontuzjach i operacjach.
TERAPIA WISCERALNA
Terapia wisceralna to jedna z metod fizjoterapii i osteopatii oparta o manualne zabiegi wykonywane w obrębie narządów wewnętrznych. Ma na celu zmniejszenie napięcia mięśni gładkich, poprawę ruchomości organów, poprawę ruchów perystaltycznych.
Terapia wisceralna pomaga w zaparciach, bólach brzucha i problemach jelitowych. Może okazać się pomocna w bólach kręgosłupa lędźwiowego, stawów biodrowych i miednicy.
FIZJOTERAPIA SPORTOWA - Łódź
Intensywna aktywność fizyczna niesie za sobą duże ryzyko kontuzji, przeciążeń i bólu. Fizjoterapia sportowa ma za zadanie umożliwić jak najszybszy powrót do zdrowia i aktywności po urazie. Wizyta u fizjoterapeuty sportowego może przyspieszyć regenerację po ciężkich treningach i umożliwić cieszenie się aktywnością bez dyskomfortu i bólu. Fizjoterapia sportowa pozwala odnaleźć słabe ogniwa naszej sprawności i pracować nad ich eliminacją.
Fizjoterapia sportowa obejmuje takie zabiegi jak terapia manualna, suche igłowanie, kinesiotaping, masaż, trening medyczny i elementy przygotowania motorycznego.
Zobacz więcej: Co boli triathloniste
Terapia wisceralna pomaga w zaparciach, bólach brzucha i problemach jelitowych. Może okazać się pomocna w bólach kręgosłupa lędźwiowego, stawów biodrowych i miednicy.
FIZJOTERAPIA STOMATOLOGICZNA- Łódź
Fizjoterapia stomatologiczna to dział fizjoterapii zajmujący się obszarem stawów skroniowo-żuchwowych oraz mięśni żucia. Fizjoterapia stomatologiczna obejmuje terapię manualną oraz terapię tkanek miękkich. Pozwala skutecznie wspomagać leczenie stomatologiczne i ortodontyczne.
Fizjoterapia stomatologiczna świetnie sprawdzi się u pacjentów z bruksizmem, zgrzytaniem zębów, klikaniem podczas jedzenia, szczękościskiem, napięciowymi bólami głowy, stresowym zaciskaniem zębów, uszkodzeniami dysku stawu skroniowo-żuchwowego, porażeniem nerwów czaszkowych i wszystkimi bólami w obrębie narządu żucia.
Fizjoterapeuci współpracują ze stomatologami, ortodontami i chirurgami szczękowymi prowadząc terapię pacjentów po urazach i operacjach w obrębie twarzoczaszki.
Fizjoterapia stomatologiczna jest także istotna w chirurgicznym i zachowawczym leczeniu wad zgryzu.
REHABILITACJA POOPERACYJNA
Rehabilitacja pooperacyjna to nieodłączny element każdej operacji, szczególnie zabiegów ortopedycznych. Rehabilitacja pooperacyjna ma na celu poprawę gojenia operowanych tkanek, zapobieganie powstawaniu zrostów pooperacyjnych, zmniejszenie dolegliwości bólowych i szybszą redukcję obrzęków. Ważnym elementem rehabilitacji pooperacyjnej jest terapia blizny i zapewnienie jej elastyczności oraz ruchomości.
Odpowiednio dobrane ćwiczenia gwarantują możliwie szybki i bezpieczny powrót do sprawności, zapobiegają skutkom ubocznym i poprawiają efekty udanych operacji. Odpowiednia rehabilitacja pooperacyjna to nieodzowny element powodzenia całego procesu leczenia operacyjnego.
FIZJOTERAPIA NEUROLOGICZNA- Łódź
Choroby neurologiczne bardzo często mają bardzo negatywne skutki dla narządu ruchu. Udar, stwardnienie rozsiane, mózgowe porażenie dziecięce, choroba Parkinsona czy urazy rdzenia kręgowego to najpoważniejsze z nich. Nikt nie ma wątpliwości, że w procesie leczenia i poprawy funkcjonowania pacjentów neurologicznych niezbędna jest rehabilitacja neurologiczna.
Fizjoterapia neurologiczna pomaga na wyćwiczenie utraconych umiejętności jak prawidłowe chodzenie, bieganie, czy jedzenie sztućcami. Pozwala na poprawę jakości i satysfakcji z życia. Rehabilitacja neurologiczna to rodzaj treningu i wymaga dużego zaangażowania ze strony pacjenta, terapeuty, a często również rodziny i bliskich chorego.
TERAPIA BLIZN
Współcześnie wiele mówi się o wpływie blizn na funkcjonowanie całego ciała. Zmniejszona elastyczność, powstałe zrosty oraz gorsze czucie w obrębie cięcia mogą przyczynić się do przykrych skutków ubocznych. Obszerne blizny mogą zmieniać postawę całego ciała
i prowadzić do bólu, dyskomfortu i przeciążeń nawet w odległych od blizny obszarach.
Fizjoterapia blizny pomaga uniknąć niepożądanych skutków operacji poprzez zwiększenie rozciągliwości, ruchomości oraz poprawę czucia wokół cięcia. Terapia blizny obejmuje również naprawę powstałych po operacji zaburzeń i pogorszonych funkcji narządu ruchu.
Do takich zaburzeń zaliczamy np. nierównomierne obciążanie kończyn, asymetrie postawy czy osłabienie siły mięśniowej.
OSTEOPATIA
Osteopatia jest metodą, wykorzystującą metody manualne do diagnozowania i leczenia zaburzeń w obrębie całego ciała. Osteopatia nie skupia się wyłącznie na narządzie ruchu, ale traktuje ciało holistycznie jako całość. Osteopatia zakłada, że organizm ludzki posiada zdolności do samoregulacji i przywracania homeostazy, jeśli tylko stworzone zostaną odpowiednie warunki, czyli brak nadmiernych napięć w tkankach oraz swobodny przepływ krwi i płynów. Leczenie osteopatyczne opiera się na technikach manualnych między innymi na terapii czaszkowo-krzyżowej, terapii wisceralnej oraz technikach powięziowych.
Osteopatia sprawdza się jako element wspomagający leczenie wielu jednostek chorobowych oraz dolegliwości bólowych z całego obszaru ciała. Osteopatia może okazać się pomocna
w bólu kręgosłupa, bólach brzucha, bólach głowy, rwie kulszowej, dyskopatii, migrenach, zawrotach głowy, zaburzeniach oddychania, napięciach związanych z nadmiernym stresem
i przemęczeniem.
Zobacz także: Terapia holistyczna
FIZJOTERAPIA ORTOPEDYCZNA- Łódź
Urazy ortopedyczne to nic innego jak urazy narządu ruchu, czyli to czym w ogromnej większości zajmują się fizjoterapeuci. Zarówno przeciążenia jak i poważne urazy wymagają poza opieką ortopedy również pracy z fizjoterapeutą. Fizjoterapia ortopedyczna ma na celu poprawę regeneracji i usprawnienie gojenia uszkodzonych struktur. Diagnostyka funkcjonalna ma na celu wychwycenie przyczyny powstania urazu lub przeciążenia.
Fizjoterapia ortopedyczna poprawia takie zaburzenia jak osłabione mięśnie, ograniczenia ruchomości stawów, zaburzone wzorce ruchowe czy wady postawy. Wyeliminowanie słabych ogniw pozwala na zmniejszenie nawrotów kontuzji i poprawia funkcjonowanie. Zabiegi ortopedyczne, unieruchomienia w wyniku złamań i skręceń to sytuacje, w których możliwie jak najszybciej powinniśmy udać się na fizjoterapię. Szybko rozpoczęta rehabilitacja ortopedyczna zmniejsza ryzyko powikłań i pozwala na sprawny powrót do pracy i aktywności fizycznej.
Najczęstsze schorzenia wymagające interwencji fizjoterapeuty to skręcenie stawu skokowego, kolano biegacza, entezopatie ściegna Achillesa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostroga piętowa, konflikt podbarkowy, konflikt panewkowo-udowy, naderwania mięśni, naderwania więzadeł, bóle w stawie panewkowo-udowym, zespół pasma biodrowo-piszczelowego, shin splint, zapalenia kaletki podbarkowej, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, pęknięcie łąkotki, stany po endoprotezoplastyce oraz po rekonstrukcjach więzadeł i ścięgien.
Sprawdź również: Skrecenie stawu skokowo goleniowego